ОШ ”’Иван Милутиновић” већ три школске године прати значајне датуме календара Уједињених нација. Ове године је највећа пажња посвећена обележавању 5. јуна, Дана очувања животне средине. Наставнице Маја Маринков и Хелена Милошевић Момчилов су ученике из Великог Села упознале са овогодишњом темом ”Победимо пластику” (Beat Plastic Pollution). Слоган ”If you can’t reuse it, refuse it” je инспирисао наставницу биологије да са својим ученицима од пластичних чепова направи слику угрожене врсте лептира.Наставница енглеског и њени ученици су направили скулптуру лисице од чепова и лутке од пластичних кеса за потребе драмске секције. Уживајући у креативним радионицама, наши ученици су у многоме обогатили свест о опасностима од једнократне употребе пластике.

Објављено 14. 06. 2018. у 18:33