Основна школа “Иван Милутиновић” у Еразмус + програму!

Наша школа аплицирала је и добила пројекат у оквиру Еразмус+ програма кога финансира Европска унија, преко националне фондације Темпус.  Овај програм, широм Европе пружа могућности и подршку иновативним идејама и мобилности наставника и ученика. Са поносом истичемо да смо једна од 27 школа у Србији која ће наредне школске године спровести пројекат у оквиру Еразмус+ подршке, под називом “Мудрији заједно”.

Предавачи наше школе ће, заједно са директорком Снежаном Будимировић, у октобру отпутовати у Болоњу на обуку неопходну да употпуне своје компетенције у областима које се издвајају као потенцијално најефикасније и најадаптибилније за наш национални образовни систем. Овај пројекат преплиће активну пројектну наставу, предузетнички дух ученика и сарадњу у унапређењу међупредметних компетенција. Ово последње поменуто се односи на брисање оштрих граница међу предметима и указивање на могућности практичног повезивања усвојених садржаја из најразнороднијих области. Министарство просвете, науке и технолошког развоја већ подржава интегрисање пројектне наставе, па се циљеви наше школе поклапају са општим циљевима и националном стратегијом. Све ово се обједињује на специфичан начин, који од школе ствара активног чиниоца у прихватању целоживотног учења, неопходног у напретку младих људи у 21. веку.

Нешто више о пројекту можете погледати ОВДЕ.

Објављено 05. 07. 2018. у 18:21