Други Светосавски конкурс

У нашој школи се по други пут за редом организује „Светосавски конкурс“ у сарадњи са црквеним одбором Цркве Светог Николе у Вишњици.

Конкурс је организован у облику такмичења ученика, које је подељено у две групе. Прву групу чине ученици од 1. до 4. разреда, а другу ученици од 5. до 8. разреда. У свакој од група ученици се такмиче у две категорије: ликовној и литерарној. Ученици, по слободном избору, могу написати састав или песму, или нацртати цртеж на дату тему, а радове млађи разреди могу предати својим учитељима или вероучитељу, а старији разреди могу оставити у школи најкасније до 15. децембра 2020. године.

Тема конкурса за млађе разреде је „Свети Сава и ђаци“, док је за старије разреде тема „Задужбине Немањића“.

Позивамо ученике наше школе да узму учешће у конкурсу. Прва три места у обе категорије из обе групе биће награђена, а најбољи радови изложени у холу школе. Комисија ће прогластити победничке радове и доделити награде на Дан духовности 27. 01. 2021. Награде за првопласиране обезбеђује црквени одбор из Вишњице.