Витезови у нашој школи

Нашу школу су посетили витезови из реда Белих орлова. Они су носили ратну опрему и били обучени у одећу каква се носила у доба Немањића.

Ученици су имали прилику да сазнају да су момци некада давно титулу витеза добијали тек пошто докажу своје изузетне вештине и ако им је друштвени статус то дозвољавао. Разноврсни штитови војника исте војске су на себи имали породичне грбове, по којима су се војници распознавали. Витезови су носили масивне мачеве и топузе и вешто руковали њима. Комплетан оклоп једног витеза имао је и до 40 кг, те су деца закључила да су војници некада били изузетно снажни и издржљиви.

Најмлађима је деловалао као да се бајка преплиће са стварношћу, те су постављали питања о дворским дамама и змајевима.

Најстарији су били заинтересовани за витешке вештине и могућност да се у њима данас опробају. Сазнали смо да у многим земљама широм света још увек постоје витешки редови, као чувари традиционалних вештина и вредности и да се и данас организују велики међународни витешки турнири.