Дан борбе против вршњачког насиља

У свету се данас обележава Међународни дан борбе против вршњачког насиља, познат као „Дан розе мајица“ у знак сећања на дечака из Kанаде који је постао жртва злостављања, јер је у школу дошао у розе мајици како би пружио подршку мајци оболелој од карцинома.

УНИЦЕФ подсећа да су розе мајице постале симбол борбе против вршњачког насиља када су ђаци те школе почели да долазе на наставу у таквим мајицама у знак подршке злостављаном дечаку.

Дан борбе против вршњачког насиља има за циљ промовисање емпатије, поштовања различитости и толеранције.

Наши ђаци схватају да насиље не решава ниједан проблем и врло радо се придружују овој светској акцији.

Ђаци од првог до осмог разреда су данас у великом броју у школу дошли у мајицама розе боје, писали су поруке пријатељства на српском и енглеском језику, а симболичним формирањем срца у дворишту школе показали да у нашој школи владају љубав, дружење и воља за учењем.

Уз позитивне ставове учитеља, наставника и деце, насиље је у нашој школи права реткост.