Екскурзија за осмаке и седмаке – Тара 2022

Ученици осмог и седмог разреда наше школе били су у периоду од 4. до 6. новембра на екскурзији у западној Србији.

Првог дана посетили су Стопића пећину чувену по свом пећинском накиту, етно-село Сирогојно, јединствени музеј на отвореном са око 50 брвнара и преко 2000 експоната, туристички центар Златибор, на коме су имали шетњу дуж лепо уређене обале језера, обишли Краљеву чесму.

Другог дана ученици су посетили Мокру Гору, у свету познатој по старој ускотрачној железници. Возили су се чувеним музејским возом на „Шарганској осмици“, а након тога посетили етно-село „Дрвенград“ смештеног на брду Мећавник, где су обишли биоскоп „Андерграунд“, дрвену цркву посвећеном Светом Сави, као и аутентичне брвнаре из ових крајева. После подне ученици су провели у слободном времену.

Трећег дана, ученици су обишли Тару, забавили се уз увек популарне караоке и на повратку за Београд обишли кућу Тарабића у Кремни.

Све време боравка, ученици су били смештени у дечјем одмаралишту „Митровац“, где су у вечерњим сатима имали прилику да се забаве у дискотеци и спортским активностима у оквиру комплекса.