Прослављен Дан духовности

Данас је у нашој школи прослављен Дан Духовности и школска слава Свети Сава.

Ове године школска слава прослављена је на скромнији, али свакако пригодан начин за разлику од ранијих година, због тренутне епидемиолошке ситуације.

У Вишњици су домаћини славе ученици 8/1 разреда, уз присуство директора школе Лидије Савић, одељењског старешине, свештеника и представника црквеног одбора из Вишњице, пресекли славски колач и славу предали својим другарима из 7/1 разреда. Интонирана је химна Светом Сави и прочитан текст о животу и делу првог српског просветитеља.

Ученици 8/2 и 8/3 разреда из Сланаца и Великог Села, присуствовали су литургији у цркви у Великом Селу, где су уз присуство директорке, одељењских старешина, свештеника и окупљених грађана, пресекли славски колач и славу предали својим другарима из 7/2 и 7/3 разреда.