Стручно усавршавање: Безбедност деце на интернету

Наставници, учитељи, стручни сарадници и директорка школе су данас присуствовали семинару „Безбедност деце на интернету у сарадњи са родитељима“.

Семинар је организован од стране Педагошког друштва, а предавачи су били Биљана Лајовић и Фарида Бассиони Стаменић.

Учесници су се сложили да дигитална комуникација и друштвене мреже имају великог удела у општем и социјалном развоју деце. Због тога је увођење правила понашања на интернету и њихова доследна примена од круцијалног значаја.

Навођени су ризици и мере предострожности, а посебно је скренута пажња на облике насиља, злостављања и злоупотребе деце.
Последице по психофизичко здравље могу бити веома озбиљне, те ова тема постаје све значајнија.

Обучени учесници су  у дискусији износили своја сазнања, предлоге и мишљења.

Назначена је улога институција, протокол у превенцији и сузбијању нежељених ефеката при неконтролисаној употреби интернета.