Велики успех наших ученика на такмичењима!

Ученици наше школе, у претходних неколико дана, постигли су велике успехе на такмичењима из музичке културе, ликовне културе и физичког васпитања.

Музичка култура

Општинско такмичење из певања, под називом „Златна сирена“ одржано је 25.12.2019. године у ОШ „Раде Драинац“ у Борчи.

Освојене награде:
Матеја Маринковић 7/3 освојио је 1. место, за извођење песме „За Београд“ из филма „Ко то тамо пева“;
Дует Јована Тапић и Вук Радовановић 8/2, освојио је 1. место, за извођење македонске народне песме „Во наше село малово“ и остварили пласман на Градско такмичење;
Маша Миленковић 7/1 добила је похвалу, за извођење домаће народне песме „Црвен цвете“.

Преслушајте на видео снимцима како су певали наши ученици:

Физичко васпитање

Ученице 7. и 8 разреда – екипно, освојиле су 3. место на општинском такмићењу у одбојци.

Ликовна култура

На ликовном конкурсу „Мој свет чаробан и леп“ награде су освојили следећи ученици:

Софија Терзић 4/1 – 2. место
Јања Чворо 4/2 – 3. место

Специјална награда за ликовни израз освојоли су:

Никола Милошевић 4/2
Константин Јовановски 3/1