Друго полугодиште почиње 24. јануара

Друго полугодиште за ученике основних школа почиње у понедељак 24. јануара 2022. године.

Због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, настава ће се одвијати на следећи начин:

• ученици од 1. до 4. разреда наставу похађају по првом моделу, који подразумева да се образовно васпитни рад одвија непосредно у школи;
  • ученици од 5. до 8. разреда наставу похађају према другом (комбинованом) моделу, који подразумева да се одељења преко 16 ученика деле у групе, које наизменично долазе у школу и то једна група у првој недељи понедељком, средом и петком, а друга уторком и четвртком. Група која одређеног дана остаје код куће, наставу прати у реалном времену. У случају наше школе ово значи:
    • Одељења 5/1, 6/1, 6/2 и 7/1 се деле на групе и наставу похађају према комбинованом моделу;
    • Сва остала одељења виших разреда наставу похађају непосредно у школи према првом моделу.

Настава се од понедељка 24.1.2022. године одвија према важећем распореду по следећим сменама:

• ученици од 1. до 4. разреда наставу похађају у преподневној смени;
  • ученици од 5. до 8. разреда наставу похађају у послеподневној смени.

Епидемиолошке мере и ношење маски остају на снази за све ученике, запослене и посетиоце школе.

Према новим правилима о изолацији које је донео ИЗЈЗ „др Милан Јовановић Батут“, изолација траје 7 дана и почиње од дана тестирања ученика. Ученик се враћа у школу након 7 дана, уз потврду изабраног лекара/педијатра.

Срећан почетак другог полугодишта!

Сви коментари (1)