Школско такмичење рецитатора

Школско такмичење рецитатора одржано је у Вишњици 9. марта 2020. године, са почетком у 12.00 часова.

На такмичењу је учествовало 42 ученика, од првог до седмог разреда, из Вишњице, Сланаца и Великог Села.

Жири у саставу Драгица Секулић – учитељица, Сања Дамњановић – учитељица и Мира Меглић – библиотекар и организатор школског такмичења рецитатора, одабрао је по три најбоља рецитатора из млађег и старијег узраста:

Млађи узраст :
1. Јован Аксентијевић, 4/3 (Сланци)
2. Немања Вукојевић, 3/3 (Велико Село)
3. Мирослав Игњатовић, 1/2 (Вишњица)

Старији узраст :
1. Урош Вукојевић, 7/3 (Велико Село)
2. Тара Милошевић, 5/3 (Велико Село)
3. Тома Црнокрак, 5/2 (Сланци)

На општинском такмичењу, које ће се одржати 18.03. 2020. године, у ОШ “Васа Пелагић”( Котеж), нашу школу ће представљати ученици, који су освојили прва места:

1. У категорији од првог до четвртог разреда /млађи узраст/ – Јован Аксентијевић, 4/3. Рецитује песму од Војислава Илића “Чворак” . Ментор је учитељица Драгана Гајић.

2. У категорији од петог до осмог разреда /старији узраст/ – Урош Вукојевић, 7/3. Рецитује песму Мирослава Антића
“Песма за нас двоје”. Ментор је наставница српског Биљана Аксентијевић.