Исказивање листе жеља за упис у средње школе 1. и 2. јула

Ученици осмог разреда ће у среду и четвртак 1. и 2. јула у периоду од 8 до 15 часова, имати могућности да искажу листу жеља за упис у средње школе.

Како би проверили коначан број бодова и пратили даље статусне промене везано за упис у средњу школу, ученици и родитељи могу посетити сајт Министраства просвете, науке и технолошког развоја, који је посвећен упису у средње школе Републике Србије. На сајту је довољно укуцати ИД број (шифру) ученика, а након тога добићете све неопходне податке везане за упис.

У недељу 5. јула, у периоду од 8 до 15 часова обавиће се провера листе жеља у основним школама од стране ученика, као и пријем жалби на изражене жеље и уношење исправки.

У понедељак 6. јула извршиће се објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту.

У среду 8. јула извршиће се објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама.

Упис ученика у средње школе у првом уписном кругу обавиће се 9. и 10 . јула у периоду од 8 до 15 часова.