Срећан Дан школе!

Наш Дан школе је ове године прослављен на другачији, али не мање занимљив начин.

Управа школе, ученици, учитељи и наставници су се потрудили да ништа не изостане,а да опет све буде примерено условима.

Иван Милутиновић је био инспирација за велики број портрета, које су самостално, или у групама радили ученици млађих и старијих разреда у сва три објекта.

Добру и надахнуту атмосферу у учењу и раду,  ученици су описали у својим литерарним радовима, изложеним на паноима школе.

Своје поштовање према наставницима и међусобно разумевање, ученици 8/3 из Великог Села су осликали стиховима, а старији ученици из Сланаца пишући на тему „Моја школа“.

Дајући машти на вољу, ђаци из Сланаца су цртали школу онако како је они замишљају украшену муралима, а четвртаци у Великом Селу су веома зрело издвојили шта је најважније имати у школи да би она била безбедно и весело место.

Шарени панои у Вишњици су саткани од малих уметничких дела. Школа осликана њиховим срцима може само бити поносна на своје ђаке.

Химна школе, коју је написала наша бивша наставница, послужила је као инспирација 5/3- приказали су цртежима сваки стих.

Цртало се и у двориштима. Ученици 4/2 у Сланцима су глумили на часу енглеског језика, у жељи да организују мини приредбу.

Редакција електронског часописа је издвојила занимљивости из биографије Ивана Милутиновића. Написали су текст о историји школе и издвојили детаљ да се ове године слави 185 година постојања школе у Великом Селу.

Погледајте галерију активности и радова

Погледајте видео припремљен за ову прилику

Песма Ивану Милутиновићу

Има школа много, великих и малих

наша слави борца за слободу палих.

Велики је херој овај човек био

ратовао поносно и Дунавом пловио.

Али зато школа његово име носи

у њој уче борци којима се поноси.

Нек свуда у свету за нас људи чују

овде уче ђаци, вредно знање кују.

Ми смо вредна чета малених основца

вреднији смо од било ког прослављеног борца.

Има нас у Вишњици, Сланцима и Великом Селу

многи од нас играју и у нашем прелу.

Лете године нове генерације долазе

сваког септембра нови прваци полазе.

Учитељи наши свему нас науче

наставници исто са нама се муче.

Ту негде у Вишњици крај Дунава плава

лежи наша школа и слави јој се слава.

Истурени објекти са великих висина

посматрају Дунав крај Вишњице, баш права милина.

Нико осим оних што раде у школи

неће нас научити да се школа воли.

Оловку у руку, вредни ђаче мали

покажи шта умеш, знање смо ти дали.

Велико Село, Сланце и Вишњица

има своје ђаке насмејана лица.

И тако генерације многе прохујаше

правници, лекари наши ђаци посташе.

Ћуп вредних ђака наша школа крије

ко је ђак наше школе био покајао се није.

Ивану Милутиновићу, с љубављу ученици и учитељица 4/1