Обука прве помоћи

У сарадњи са Црвеним крстом Палилула и наставницом билогије Мајом Вучковић, у нашој школи у истуреном одељењу у Сланцима, организована је обука прве помоћи за ученике шестог и седмог разреда. Обука је трајала 6 школских часова.

Kроз те часове, ученицима су одржавана предавања кроз презентације и представљене су симулације повреда и третирања истих. Ученици су вежбали позивање хитне помоћи и пружање прве помоћи, док хитна не стигне. Такође су вежбали заустављање крварења, имобилизацију повређених делова тела, кпр (кардиопулмоналну реанимацију), преглед целог тела, постављање особе у положај аутотрансфузије, поступак у случају прелома костију, опекотина, промрзлина, епилептичног напада, несвестице и сл.

Ученици су показали велико интересовање и жељу за сарадњом и учешћем. Kроз обуку су стекли основно знање о пружању прве помоћи и увидели значај исте. Сматрамо да је обука била корисна, практична, занимљива за ђаке и утисци су и више него позитивни.