Дан школе

Приредбом под називом „Наши таленти“, прослављен је Дан наше школе у Центру за културу „Влада Дивљан“. Приредба је одржана у суботу 29.10.2022. са почетком у 12.30 часова.

У приредби је учествовало 141 ученик свих разреда, који су кроз игру, глуму, песму, имитацију и спорт показали да наша школа поседује велике таленте којима можемо да будемо поносни. Публика која је до последњег места испунила салу КЦ „Влада Дивљан“ овацијама је испратила сваку тачку, а након приредбе су наставницима и директорки школе упућене честитке и похвале од стране родитеља и присутних гостију, а ми вам преносимо само неке од њих.

• Подигли сте стандард за дечију приредбу за пар нивоа, свака част на комплетној припреми и организацији и на крају, изведби! Срећна сам и поносна да са нашом децом раде такви људи, професионалци и ентузијасти.

• Најискреније од срца велико браво и свака част! Желим вам пуно успеха у даљем раду и да останете такви какви јесте а знам да хоћете! Приредба је била фантастична и мени је пробудила ону емоцију да сам и заплакала! Пуно лепе енергије, дивне сјајне дечице, наставника, учитеља и вас и један онако баш јак тим! Показали сре своју племенитост, добру душу, борбу, јачину и све оно што ја знам да сте! Надам се да сте и ви срећни и поносни! Имала бих још доста тога да кажем, уосталом сигурна сам и да знате колико реално гледам све и колико имам само речи хвале за Вас! Ја вам драга Лидија стварно од срца још једном честитам и браво!

• Било ми је задовољство и уживала сам, јер је све било домаћински и топло!

• Свака част на комплетној организацији. Уживали смо гледајући талентовану, лепу веселу, скромну и задовољну децу. Блистали сте и били на висини задатка! Посебна енергија у Дому културе. Све похвале за организацију…Препуна сам дивних утисака!

• Срећан нам свима Дан школе! Свака част деци и учитељици и учитељима, били сте сјајни!

• Свака част за труд и организацију. Беспрекорно је било! Поносни смо!

Приредби су присуствовали гости из Градског секретаријата иа образовање и дечију заштиту Љиљана Михајловић, чланови Већа градске општине Палилула Елена Билић и Дејан Цветковић, из Градског секретаријата за заштиту животне средине и удружења „Женска снага и напредак – ЦеСлаЈа“ Светлана Прошевски, директор Дома за ученике средњих школа „Милутин Миланковић“, директори основних школа: „Краљица Марија“, „Старина Новак“, „Стеван Дукић“, „Милена Павловић – Барили“, „Арчибалд Рајс“, „Зага Маливук“, „Ослободиоци“, „Влада Аксентијевић“, „Стеван Сремац“, „Јован Поповић“.

Захваљујемо се свим ученицима, учитељима и наставницима који су претходних недеља вредно радили да приредба буде више него успешна.

Захвалност дугујемо и:

• Центру за културу „Влада Дивљан“ на уступљеном простору за приредбу;
  • Скроз доброј пекари, на обезбеђеној ужини за учеснике приредбе;
  • Удружењу „Женска снага и напредак – ЦеСлаЈа“, на обезбеђеном освежењу за учеснике приредбе;
  • КУД – у „Прело“ из Великог Села;
  • Тиму за културну у јавну делатност;
  • Наставницима Милошу Турчиновићи, Војиславу Марјановићу и Ненаду Прибаку на техничкој подршци;
  • Наставници Јасмини Тици на уређењу сценографије.

Програм приредбе „Наши таленти“

1. Химна школе
– Изводи хор и солисткиња на флаути Анђелка Гобељић 5/4 уз клавирску пратњу наставнице Татјане Добросављевић
– Аутор музике и текста наставница у пензији Светлана Внучец

2. Поздравна реч
– обраћање директорке Лидије Савић

3. Наша школа данас
– видео презентација школе

4. Песма „Радио Милева“
– Изводе солиста Павле Живаљевић 5/3 и хор

5. Представа „Радио Милева“
– Изводе ученици старијих разреда из Великог Села
– Припремила наставница Биљана Аксентијевић

6. Песма „Стоп, стани“
– Изводе солисти Мирослав Игњатовић и Петра Тадић и хор млађих разреда из Вишњице
– Припремили учитељи Драгица Секулић, Светлана Пузовић, Марина Васиљевић, Катарина Јовановић, Бранислава Тришић и Далибор Јелић

7. Плесна тачка „Everybody Needs Somebody to Love“
– Изводе ученици млађих разреда из Сланаца
– Припремиле учитељице Ирена Матић, Драгана Гајић и Слађана Петровић

8. Представа „Љубав, навика, паника“
– Изводе ученици седмог и осмог разреда из Вишњице
– Припремила наставница Марина Рајковић

9. Плесна тачка „Музика на струју“
– Изводе млађи разреди из Великог Села
– Припремиле учитељице Ивана Ивков и Анђела Јовић

10. Имитација „In corpore sano“
– Изводе ученици седмог разреда из Сланаца
– Припремио наставник Ненад Прибак

11. Спортска радионица „Бавите се спортом“
– Изводе ученици петог разреда из Вишњице
– Припремили наставници Мирјана Кривокапић и Петар Ердељан

12. Виртуози на хармоници
– Илија Јовановић 4/3 и Марко Миљковић 7/1

13. Представа „Сумњиво лице“
– Изводе ученици шестог и осмог разреда из Сланаца
– Припремила наставница Данијела Пантелић

14. Плесна тачка „Ђускају“
– Изводе млађи разреди из Вишњице
– Припремиле учитељице Сања Дамњановић и Јована Цакић Николић

15. Сплет фолклорних игара
– Изводи КУД „Прело“

16. Песма „Дан школе“
– Изводи хор уз клавирску пратњу наставнице Татјане Добросављевић

Погледајте део атмосфере у галерији.

Фотографосао: Срђан Грујић