Екскурзија за осмаке и седмаке – Виминацијум 2023

Ученици осмог и седмог разреда наше школе били су у периоду од 13. до 15. октобра на екскурзији у источној Србији.

Првог дана обишли су Вилу Златни брег – летњиковац династије Обреновић, где су разгледали музејску поставку и уживали у лепо уређеном парку. У наставку ученици су обишли средњевековну Смедеревску тврђаву. На крају првог дана ученици су обишли Хидроелектрану Ђердап 1.

Другог дана ученици су обишли манастир Тумане и Сребрно језеро, а у току пута имали су панорамско разгледање средњевековног утврђења Голубачки град.

Трећи дан био је резервисан за обилазак археолошког налазишта Виминацијум и ергеле „Љубичево“.

Све време боравка, ученици су били смештени у објекту „Лимес парк“ у оквиру локалитета Виминацијум, где су у вечерњим сатима имали прилику да се забаве у дискотеци и спортским активностима у оквиру комплекса.