Од понедељка онлајн настава за старије разреде

Поштовани родитељи и ученици, обавештавамо вас да су на основу одлука Кризног штаба и Министарства просвете науке и технологије донете нове мере за организацију рада у основним школама.

Према наведеним одлукама од понедељка 15.03.2021. године образовно – васпитни рад организује се на следећи начин:

У првом циклусу основне школе (1.-4. разреда) наставља се непосредни образовно – васпитни рад према изабраном моделу организације наставе у оквиру постојећег оперативног плана рада школе:

• Часови трају 30 минута;
  • Часови се одвијају по важећем распореду часова;
  • Настава се одвија у преподневној смени.

У другом циклуцу основне школе (5.-8. разреда) образовно – васпитни рад оствариваће се путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи, односно система за управљање учењем и путем Јавном медијског сервиса Србије (РТС):

• Ученици и наставници комуницирају у реалном времену путем гугл учионице;
  • Часови трају 45 минута;
  • Часови се одвијају према важећем распореду часова и важећим сменама.