Дан борбе против вршњачког насиља

У нашој школи је данас обележен Дан розих мајица, односно Дан борбе против вршњачког насиља.

Име је добио по иницијативи коју је 2007. покренула група активиста у граду Бервик у канадској провинцији Нова Шкотска након што је Чак Мекнил, ученик локалне школе, злостављен од стране својих вршњака зато што је у школу дошао одевен у ружичасту мајицу. Његови пријатељи су купили 50 ружичастих мајица и разделили их вршњацима, у знак протеста против насилника. Следеће године је провинцијски премијер Родни Меконалд у знак подршке последњу среду у фебруару прогласио за „Дан отпора насилницима“.Тај су пример следиле бројне друге земље.

У нашој школи су учитељи и разредне старешине на ЧОС-у водили разговоре са ученицима, скрећући им пажњу на важност спутавања сваког вида насиља и значај правих и искрених пријатељстава.

Ученице из Великог Села су направиле розе оригами кошуљице за све ученике школе. На њима су они данас исписивали поруке пријатељства.

Велики број ученика, учитеља и наставника је акцију подржао облачењем розих мајица.