Семинар: Предузетништво као међупредметна компетенција кроз целокупно школовање

У школи у Вишњици је 01.07. одржан семинар “ Предузетништво као међупредметна компетенција кроз целокупно школовање“.

Предавачи Дејан Јанковић и Драгана Стојановић су представили програм, сугеришући да компетенција предузетништво у Европском оквиру кључних компетенција подразумева способност појединца да сам подстакне промене и способност да прихвати, подржи и прилагоди се иновацијама које доносе спољне околности. Предузетништво укључује преузимање одговорности за
сопствене поступке, позитивне или негативне, развој стратешке визије, постављање циљева и њихово остваривање, као и мотивацију за успех.

Семинар је праћен мноштвом примера добре праксе, а завршен је заједничком радионицом у којој су колеге у оквиру група применили научено током семинара.