Едукативни програм „Здрава храна сваког дана“

Кроз заједничку сарадњу компаније Делез Србија и Министарства просвете започета је реализација Едукативног програма о значају балансиране исхране под називом „Здрава храна сваког дана“. Програм ће обухватити 12.000 ђака четвртих разреда из 100 школа широм Србије.

Предавачи, нутриционисти, су 31. октобра посетили и нашу школу и одржали поучно и корисно предавање ученицима 4/1 и 4/2 у Вишњици. Здрава исхрана је важна за здравље и добро стање тела, зато овај програм има за циљ да образује ученике о значају здраве исхране и да им помогне да развију здраве навике у вези са исхраном још од раног узраста.

Пројекат тежи промоцији квалитетних и нутритивно избалансираних оброка, наглашавајући важност уноса воћа, поврћа и течности, као и редовних физичких активности. Ученици су преко тастера одговарали на питања, а након предавања осим похвале за активност и велику пажњу на часу, ученици су добили воће и поклон – Едукативну слагалицу и Макси „Мини кувар“ са рецептима прилагођеним њиховом узрасту.