Осми стручни скуп запослених у нашој школи

Осмо стручно усавршавање запослених у нашој школи под називом „Дигиталне компетенције наставника – примери добре праксе“, одржано је 20. и 21. априла 2024. године у Врднику.

Стручни скуп је акредитован од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања.

ОРГАНИЗАТОР СКУПА: ОШ „Иван Милутиновић“, Маршала Тита 101, Београд – Вишњица

ОБЛИК СТРУЧНОГ СКУПА: Симпозијум

НАЗИВ СКУПА: „Дигиталне компетенције наставника – примери добре праксе“

МЕСТО И ДАТУМ ОДРЖАВАЊА: Врдник, 20. и 21. април 2024. године

ВРЕМЕ И РЕДОСЛЕД ИЗЛАГАЊА ТЕМЕ ВРСТА АКТИВНОСТИ (пленарно, секција, постер презентација…)

ИМЕНА РЕАЛИЗАТОРА (радно место, установа) / ТИМА УСТАНОВЕ И ЊИХОВЕ УЛОГЕ (уводничар, предавач, модератор, водитељ секције/округлог стола/трибине…)

1.    ДАН
12.00-12.30 Уводна реч организатора Пленарно Лидија Савић, директор ОШ „Иван Милутиновић“, уводничар и модератор
12.30-13.45 Активности на часу уз помоћ дигиталних уџбеника и електронског часописа у настави страних језика Пленарно, дискусија Бисерка Радосављевић,

Хелена Милошевић Момчилов наставнице енглеског језика у ОШ „Иван Милутиновић“

13.45-14.30 Биофотоника- микроскопи суперрезолуције Пленарно, дискусија

Горан Бојанић, наставник физике

у ОШ „Иван Милутиновић“

14.30-15.00 ПАУЗА
15.00-15.45 Мртва трка: ко нас успешније учи –  медији или наставници Пленарно, дискусија

Марина Рајковић, Данијела Пантелић, Биљана Аксентијевић, наставнице српског језика и књижевности у у ОШ „Иван Милутиновић“

–      предавачи

15.45-16.30 Упознавање са апликацијама за образовање ученика са проблемима пажње, читања и писања Пленарно, дискусија

Данијела Степановић, стручни сарадник, дефектолог у ОШ „Иван Милутиновић“

2.    ДАН
10.00-10.45 Micro:bit од игре до учења Пленарно, дискусија

Ненад Прибак, Мирјана Кривокапић, Милош Турчиновић, Кристина Дувњак, наставници математике и информатике у ОШ „Иван Милутиновић“

–      предавачи

10.45-11.30 Покажи шта знаш – интерактивни час музичке културе за ниже разреде Пленарно, дискусија

Ирена Матић, наставним разредне наставе у ОШ „Иван Милутиновић“

11.30-12.00 ПАУЗА
12.30-14.15 Дигитални алати за обраду и узврђивање градива Пленарно, дискусија

Кристина Богетић, наставник географије у ОШ „Иван МИлутиновић“

14.15-15.00 Дигитална уметност кроз музику и сликартсво Пленарно, дискусија

Јасмина Тица, наставник ликовне културе и Татјана Добросављевић, наставник музичке културе у ОШ „Иван Милутиновић“

–      предавачи

15.00-15.30 Закључци и затварање скупа Пленарно Лидија Савић, директор ОШ „Иван Милутиновић“ модератор

Кроз интерактивне презентације, предавања и радионице, учесници су испунили циљеве симпозијума кроз размену искустава и упознавањем са ефикасним начинима организовања рада кроз коришћење дигиталних алата у настави, у циљу осавремењавања наставе и учења.

Реализатори су имали прилику да изложе сазнања из наведене области, упућујући једни друге у практичну примену наученог у настави, кроз примере добре праксе.

Сви присутни су активно учествовали у раду и конструктивним разговорима и финалним дискусијама.

Поред радног дела, запослени су имали прилику да обиђу место Врдник, манастир Малу Раваницу и Врдничку кулу и упознају се са прилодним лепотама националног парка „Фрушка гора“.